Porady eksperta

Zapytaj eksperta

Masz pytania odnośnie przeczytanego artykułu?

Skontaktuj się
2017-12-12 18:39:17

Dotacja na fotowoltaikę - program Prosument

Celem programu Prosument jest ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 w wyniku zwiększenia produkcji energii z odnawialnych źródeł, poprzez zakup i montaż małych instalacji lub mikroinstalacji OZE.

2017-11-22 16:35:10

Fotowoltaika, podstawowe informacje

Fotowoltaika to dziedzina zajmująca się przetwarzaniem energii słonecznej w energię elektryczną przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego. Dzięki temu, że słońce jest ogólnodostępnym odnawialnym źródłem energii możemy produkować prąd nie wytwarzając przy tym odpadów, przykrego zapachu, hałasu, nie zanieczyszczamy środowiska i nie zużywamy zasobów nieodnawialnych. W sektorze energii odnawialnej to właśnie fotowoltaika jest dziedziną rozwijającą się najszybciej.

2017-10-10 18:41:35

Jak podgrzewać wodę w domu

Coraz częściej klienci, chcący korzystać z odnawialnych źródeł energii do ogrzewania wody w swoim gospodarstwie domowym, rozważają instalację ogniw fotowoltaicznych zamiast kolektorów słonecznych. Instalacja fotowoltaiczna przynosi jednak zysk wtedy, kiedy produkujemy i odsprzedajemy prąd lub wykorzystujemy go na własne potrzeby. Jeżeli technologię fotowoltaiczną wykorzystamy jedynie do podgrzewania wody, nie będzie już mowy o szybkim zwrocie tej inwestycji.

2017-09-21 18:43:16

Kolektory płaskie czy próżniowe - różnice istotne dla użytkownika

Instalacje solarne są atrakcyjne zarówno dla budujących, jak i modernizujących, bo słońce dostarcza energię bezpłatnie i przez cały rok. Ale trzeba kupić drogie kolektory - skórka za wyprawkę? Niekoniecznie. Kolektory słoneczne są idealnym uzupełnieniem każdego systemu grzewczego i trwale obniżają zużycie energii.

2017-09-09 18:43:55

Kolektory słoneczne z dopłatą - to działa

Rozmowa z Danielem Dziwiszem właścicielem firmy Solar-System, będącej autoryzowanym przedstawicielem Solartime Sp. z o.o.

2017-06-12 18:47:35

Państwo dotuje energię ze Słońca!

Instalacje solarne (kolektory słoneczne), które wykorzystują energię słoneczną do ogrzewania wody stają się w Polsce coraz bardziej popularne i przestają być jedynie dobrem luksusowym.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.

Zamknij