Porady eksperta

Zapytaj eksperta

Masz pytania odnośnie przeczytanego artykułu?

Skontaktuj się
2020-03-30 18:55:13

Steca - inwerter do instalacji fotowoltaicznej

Nieodłącznym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej jest falownik (inaczej inwenter). Inwenter często określany jest ‘sercem’ mikroinstalacji. Jest to urządzenie odpowiedzialne za przemianę prądu stałego, w zmienny – prościej mówiąc, dzięki inwenterowi Steca mamy prąd w gniazdkach.

2020-03-23 18:53:02

Jak zabezpieczyć się przed wyższymi rachunkami za prąd?

Czy epidemia koronawirusa przyczyni się do większych rachunków za prąd? Większość firm, ze względu na aktualnie panującą sytuację, zdecydowała się na zdalny system pracy. Jest to bardzo odpowiedzialne zachowanie ze strony pracodawców i pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki z domu i nie narażają siebie oraz innych na rozprzestrzenianie się wirusa. Zamknięcie szkół, tryb zdalny – wiele rodzin spędza całe dnie w domu, a to może wpłynąć na zwiększenie się rachunków za prąd.

2020-02-17 18:50:58

Jak działa instalacja fotowoltaiczna-działanie systemu pv

Ceny za energię elektryczną stale rosną i z roku na rok jesteśmy zmuszeni płacić coraz więcej za prąd. Wiele osób chcąc obniżyć swoje rachunki szuka alternatywnych źródeł energii. Coraz większą popularnością cieszą się instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym możemy obniżyć rachunki za prąd nawet do zera! Instalacja przekształca energię słoneczną w prąd, a jej głównym elementem są panele oraz falownik. Czy warto montować panele na dachu? Jak zmniejszyć swoje rachunki za prąd?

2019-12-27 18:49:33

Ogrzewanie domu prądem z własnej instalacji fotowoltaicznej

Koszty ogrzewania domu stanowią aktualnie ok 40% domowych wydatków. Ciężko byłoby z niego zrezygnować, ale są sposoby na bardziej ekonomiczne rozwiązania na których możemy zaoszczędzić. Przykładem może być ogrzewanie elektryczne, które w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, a w połączeniu z fotowoltaiką stanowi aktualnie najbardziej opłacalny system grzewczy.

2019-12-20 18:48:02

Ceny prądu 2020 – prognoza wzrostu cen energii elektrycznej

Wraz z początkiem roku ceny prądu pójdą w górę. Podwyżki cen za energię elektryczną dotyczyć będą wszystkich – zarówno gospodarstw domowych, jak i firm. Urząd Regulacji Energetyki oficjalnie ogłosił, że zapłacimy za prąd więcej niż dotychczas. Jakie są dalsze prognozy? Ile zapłacimy za prąd w 2020 roku? Jak wysokie będą podwyżki? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu

2018-08-12 16:37:07

Sztuka doboru falownika do instalacji PV polega na tym, aby cała instalacja wytworzyła jak najwięcej energii

Wiele osób decydując się na instalację odnawialnego źródła energii, bierze pod uwagę tylko koszty zakupu i montażu, kompletnie pomijając inne kluczowe elementy istotnie wpływające także na ekonomikę instalacji w czasie planowanej wieloletniej eksploatacji (koszty operacyjne).

2018-06-28 16:40:00

Falownik, czyli inwerter w pigułce

Falownik jest najważniejszym z elementów instalacji fotowoltaicznej. Jego zadaniem jest zamiana prądu stałego, produkowanego przez moduły, na prąd zmienny, zsynchronizowany z siecią energetyczną.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.

Zamknij