Mój Prąd 4.0 – dofinansowanie do fotowoltaiki
Już 15 kwietnia 2022 roku ruszyła czwarta edycja programu Mój Prąd. Czym ta wersja różni się od poprzedniej? Przede wszystkim Mój Prąd 4.0 został rozszerzony o dodatkowe komponenty - magazyny ciepła, magazyny energii oraz systemy zarządzania energią elektryczną. Budżet tej edycji to 350 milionów złotych. Kto może skorzystać z dofinansowania? Ile dofinansowania można otrzymać? Zapraszamy do dalszej części artykułu.
Nowa odsłona Programu Mój Prąd
Program Mój Prąd 4.0 został rozszerzony o nowe urządzenia, które zwiększają autokonsumpcje energii elektrycznej – magazyny ciepła i magazyny energii. Oznacza to, że jeśli osoba ubiegająca się o dofinansowanie zainstaluje dodatkowe komponenty wymienione w programie, to może liczyć na większe dofinansowanie, niż wnioskodawca, który zdecyduje się tylko i wyłącznie na instalację fotowoltaiczną.
Kto może skorzystać z programu Mój Prąd 4.0
Program Mój Prąd 4.0 skierowany jest do osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Wnioskodawca musi mieć podpisaną umowę kompleksową na wykonanie instalacji oraz posiadać licznik dwukierunkowy.
Wsparciem są objęte jedynie nowe instalacje – nie można otrzymać dofinansowania na rozbudowę czy przebudowę wcześniej wykonanego systemu.
Z czwartej edycji programu Mój Prąd mogą skorzystać również dotychczasowi beneficjenci, którzy otrzymali dofinansowanie we wcześniejszych edycjach. (Otrzymają oni dodatkową dotację na fotowoltaikę w wysokości 2 000 zł, a dopłata do pozostałych elementów jest analogiczna jak w pozostałych przypadkach).
Prosumenci rozliczający się w systemie net meteringu chcąc skorzystać z dofinansowania z programu Mój Prąd 4.0 zobowiązani są do przejścia na nowy system rozliczeń. Tylko wtedy otrzymają dotację.
Wnioski – tylko w wersji online można składać od 15.04.2022 r. do wyczerpania środków.
Wszystkie informacje dostępne tutaj https://mojprad.gov.pl