Energooszczędne ogrzewanie w twoim domu

Zapytaj eksperta

Masz pytania odnośnie przeczytanego artykułu?

Skontaktuj się

Energooszczędne ogrzewanie w twoim domu

Ogrzewanie elektryczne cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą nowoczesnej technologii, dużej wydajności i bezobsługowej pracy. Kotły elektryczne są doskonałą alternatywą innych urządzeń grzewczych, tym bardziej teraz – przy stale rosnących cenach gazu.

Zalety elektrycznego ogrzewania

- tani i szybki montaż

- bezpieczne w użytkowaniu

- działa bezawaryjnie

- przyjazne środowisku

- nie wymaga częstej eksploatacji

- bezobsługowe i komfortowe w użyciu

- doceniane przez alergików (gwarantuje korzystny mikroklimat)

Koszty ogrzewania domu zależą od wielu czynników. Oczywiście nie bez znaczenia jest sama cena energii, jednak nie jest ona decydującym parametrem. Warto wiedzieć co należy zrobić i o co zadbać, aby ograniczyć koszty ogrzewania.

System ocieplenia budynku

Zdecydowanie największy wpływ na koszty ogrzewania ma zapotrzebowanie budynku na ciepło. Prościej mówiąc chodzi tutaj o całą technologię – czyli to, jak budynek jest wykonany i jakie straty ciepła w nim występują. Nie bez powodu, jeszcze przed rozpoczęciem budowy podkreśla się, jak ważny jest dobrze przemyślany projekt budynku oraz jego usytuowanie. Warto wykorzystać naturalne warunki – na przykład, odpowiednie przeszklenie od strony południowej, sprawi, że dom będzie ‘łapać’ więcej energii słonecznej.

Zamień wysokie rachunki na energooszczędne ogrzewanie

Często zupełnie nieświadomie przyczyniamy się do większych rachunków za ogrzewanie. Podpowiadamy czego unikać i co należy robić, aby obniżyć koszty ogrzewania.

- nie zasłaniaj grzejników

- nie przegrzewaj pomieszczeń

- steruj pracą instalacji grzewczej – obniż temperaturę w pomieszczeniach, gdy nie cię ma w domu

- korzystaj z czujników temperatur i termostatów

- zadbaj o prawidłowe wietrzenie pomieszczeń

Sprawdź taryfę energetyczną

Koszty ogrzewania uzależnione są także od obowiązującej taryfy za energię elektryczną. Stawki mogą się różnić – w zależności od sprzedawcy energii. Do celów grzewczych najlepiej wybrać taryfę G12.

Wykorzystaj bufor c.o. do akumulowania ciepła

Jeśli zdecydujesz się na tańszą taryfę energetyczną G12, to warto dodatkowo akumulować ciepło. Do tego celu świetnie sprawdzi się zbiornik buforowy, który w połączeniu z kotłem elektrycznym zapewnia komfortowe i niedrogie ogrzewanie.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.

Zamknij