Kolektory słoneczne idealnie nadają się do podgrzewania wody użytkowej jak i wody basenowej. W okresie zimowym mogą być stosowane również do wspomagania centralnego ogrzewania. Zastosowanie kolektorów znacznie obniża zużycie energii, co przyczynia się do dużych oszczędności. 

Ich zadaniem jest odbieranie słonecznej energii cieplnej i przenoszenie jej za pomocą układu solarnego do zasobnika z wodą użytkową. Energię cieplną wychwytuje specjalnie skonstruowana powierzchnia absorbera. Następnie absorber przekazuje ją, za pośrednictwem płynu solarnego przepływającego przez głowicę kolektora, do zbiornika akumulacyjnego, gdzie gorący czynnik grzewczy oddaje ciepło wodzie użytkowej.

Solartime Sp. z o.o. zajmuje się instalacjami odnawialnych źródeł energii od 2009 roku. Przez ten czas zrealizowaliśmy ponad 15 000 instalacji kolektorów słonecznych dla klientów indywidualnych, przemysłowych oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Oferujemy kompletne systemy solarne. Zajmujemy się profesjonalnym projektowaniem zestawów oraz ich montażem na terenie całego kraju. Bogata oferta zestawów solarnych oraz zróżnicowane możliwości montażu pozwalają dopasować instalację do indywidualnych potrzeb klienta np. ilości mieszkańców, zużywanej wody, czy też miejsca montażu.

Image

 

Przestrzegamy przed kupowaniem gotowych zestawów solarnych z niesprawdzonych źródeł – w Internecie czy w supermarketach. Aby w pełni wykorzystać energię słoneczną niezbędna jest pomoc doświadczonego specjalisty. Jedynie profesjonalny dobór i montaż instalacji gwarantuje pewny zwrot inwestycji oraz maksymalne oszczędności.

Przykładowe realizacje

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!