Ulga podatkowa 18% lub 32%

1 stycznia 2019 weszła w życie ustawa, która umożliwia odliczenie od podatku kwoty wydanej na przedsięwzięcia termomodernizacyjne. Wśród wykazu materiałów, urządzeń i usług, objętych rozporządzeniem, znajdują się ogniwa fotowoltaiczne wraz z osprzętem oraz usługa montażu instalacji fotowoltaicznej.

Ulga jest przeznaczona wyłącznie dla właścicieli budynków mieszkalnych i wynosi 18% lub 32%.   Pozwala to na obniżenie maksymalnie o 9540 zł  podatku dochodowego, a tym samym skrócenie okresu zwrotu instalacji fotowoltaicznej  o ponad rok. Możliwa kwota odliczenia to 53 000 PLN. Jeśli kwota odliczenia nie została pokryta w rocznym dochodzie podatnika, można resztę z niej odliczać w kolejnych zeznaniach PIT - aż do 6 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eko Raty

Instalacja fotowoltaiczna może być sfinansowana kredytem, a rata ta jest bliska kwocie, jaką trzeba zapłacić za rachunek tradycyjnym dostawcą za prąd. Dla osób zainteresowanych dłuższym finansowaniem, mamy ofertę ratalną przygotowaną we współpracy z naszym partnerem – bankiem CREDIT AGRICOLE. Jest to kredyt przeznaczony specjalnie z myślą o finansowaniu instalacji fotowoltaicznych i wyróżnia się przede wszystkim korzystnymi warunkami, prostotą i brakiem ukrytych kosztów.

  • wszystkie formalności załatwimy za Ciebie
  • średnie RRSO – to tylko 5,7%
  • finansowanie na okres do 10 lat
Image
Image

Warto więc zamienić rachunek za energię, na niską ratę kredytu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotowoltaika dla rolników

W wielu gospodarstwach rolnych wydatki na energię to jedne z największych ponoszonych kosztów. Teraz można to zmienić.

  • własna instalacja fotowoltaiczna pozwala obniżyć rachunki za prąd prawie do 0 zł, dając jednocześnie NIEZALEŻNOŚC ENERGETYCZNĄ.
  • ULGA PODATKOWA DLA ROLNIKÓW 25% -  montując własną elektrownię słoneczną, ¼ kosztów można odliczyć od podatku rolnego.
Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!