Piotr

Piotr

czwartek, 16 lipiec 2020 21:55

Landing

Landing
poniedziałek, 12 czerwiec 2017 22:13

Państwo dotuje energię ze Słońca!

Instalacje solarne  (kolektory słoneczne), które wykorzystują energię słoneczną do ogrzewania wody stają się w Polsce coraz bardziej popularne i przestają być jedynie dobrem luksusowym.

środa, 09 sierpień 2017 22:05

Kolektory słoneczne z dopłatą - to działa

Rozmowa z Danielem Dziwiszem właścicielem firmy Solar-System, będącej autoryzowanym przedstawicielem Solartime Sp. z o.o.

Instalacje solarne są atrakcyjne zarówno dla budujących, jak i modernizujących, bo słońce dostarcza energię bezpłatnie i przez cały rok. Ale trzeba kupić drogie kolektory - skórka za wyprawkę? Niekoniecznie.  Kolektory słoneczne są idealnym uzupełnieniem każdego systemu grzewczego i trwale obniżają zużycie energii.

Coraz częściej klienci, chcący korzystać z odnawialnych źródeł energii do ogrzewania wody w swoim gospodarstwie domowym, rozważają instalację ogniw fotowoltaicznych zamiast kolektorów słonecznych. Instalacja fotowoltaiczna przynosi jednak zysk wtedy, kiedy produkujemy i odsprzedajemy prąd lub wykorzystujemy go na własne potrzeby. Jeżeli technologię fotowoltaiczną wykorzystamy jedynie do podgrzewania wody, nie będzie już mowy o szybkim zwrocie tej inwestycji.

wtorek, 12 grudzień 2017 20:28

Dotacja na fotowoltaikę - program Prosument

Celem programu  Prosument jest ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 w wyniku zwiększenia produkcji energii z odnawialnych źródeł, poprzez zakup i montaż małych instalacji lub mikroinstalacji OZE.

Pytanie o żywotność systemu fotowoltaicznego to jedno z pierwszych, jakie się nasuwa przy procesie inwestycyjnym, którym jest budowa własnej elektrowni. Istotonym czynnikiem jest tu gwarancja na panele fotowoltaiczne. Jednak jaka jest żywotność paneli fotowoltaicznych? Jak długo działają i przez jaki czas będą produkować dla nas prąd?

Ruszamy z cyklem 20 porad opartych na doświadczeniu naszego Eksperta Solartime, który będzie poruszać krok po kroku wszystkie najważniejsze kwestie przy indywidualnym inwestowaniu w PV, dostarczy wiedzy i rozwieje wątpliwości.

środa, 21 marzec 2018 22:58

Wybór wykonawcy systemu fotowoltaicznego

Wybór wykonawcy instalacji fotowoltaicznej to jedna z najtrudniejszych decyzji jaką musi podjąć inwestor chcąc wybudować prywatną elektrownię i korzystać z własnej energii.

Instalację fotowoltaiczną można zamontować wszędzie, gdzie będzie wystawiona na działanie promieni słonecznych. Może to być zarówno dach, jak i grunt.

Strona 1 z 2